//
Следи нѐ
To Top

Како најбрзо да се излади виното (ВИДЕО)

Гости Ви пристигнуваат за половина час, а Вие сте заборавиле да го ставите во ладилникот омиленото вино.

Нема проблем, затоа што постои еден одличен трик кој ќе ви помогне да ја поправите грешката.

реклама

Тајната е во една состојка на која сигурно не сте сметале и која ќе помогне вашето вино да се излади што побрзо, а се работи за солта.

Се што ви треба е обична канта или кофа, вода, коцки мраз и неколку лажички сол. Солта во комбинација со мразот брзо ја лади водата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 25, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: