Поврзи се со нас

Популарно.мк

Почина актерката Флоренс Хендерсон

Сцена

Почина актерката Флоренс Хендерсон

Актерката Флоренс Хендерсон, икона на легендарната американска телевизиска серија „Семејството Брејди“, почина од срцев удар на 83-годишна возраст, потврди нејзината менаџерка Кели Пресман.

Серијата „Семејството Брејди“ се емитуваше од 1969 до 1974 година на Еј-Би-Си, а во текот на следните 20 години се снимија неколку филмови.

Флоренс родена во Дејл во Индијана, а со актерство почнала да се занимава на Бродвеј. Едно од нејзините најрани појавувања на телевизија биле во „The Tonight Show“, каде беше прва гостинка.

Славата ја стекна со улогата на Керол Брејди, со што стана американски симбол за „вистинска мајка“ и една од најголемите телевизиски икони.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.