//
Следи нѐ
To Top

ЗА ПРАЗНИЧНИТЕ ПАТУВАЊА: Мапа на најбезбедните земји во светот

Министерството за надворешни работи на САД во понеделникот објави соопштение во кое ги предупредува патниците на зголемената опасност од терористички напади низ Европа, особено за време на Божиќ.

Во соопштението  патниците се советуваат да ги избегнуваат турканиците, посета на најпопуларните туристички атракции, како и да ги следат инструкциите на локалните власти.

реклама

Иако екстремистите во последнат година изведа терористички напади во Белгија, Франција, Германија и Турција, министерството стравува дека слични напади би можело да се случат било каде низ цела Европа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 26, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 26, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 26, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: