fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗА ПРАЗНИЧНИТЕ ПАТУВАЊА: Мапа на најбезбедните земји во светот

Магазин

ЗА ПРАЗНИЧНИТЕ ПАТУВАЊА: Мапа на најбезбедните земји во светот

Министерството за надворешни работи на САД во понеделникот објави соопштение во кое ги предупредува патниците на зголемената опасност од терористички напади низ Европа, особено за време на Божиќ.

Во соопштението  патниците се советуваат да ги избегнуваат турканиците, посета на најпопуларните туристички атракции, како и да ги следат инструкциите на локалните власти.

Иако екстремистите во последнат година изведа терористички напади во Белгија, Франција, Германија и Турција, министерството стравува дека слични напади би можело да се случат било каде низ цела Европа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.