Поврзи се со нас

Популарно.мк

Контроверзниот фотограф Дејвид Хамилтон изврши самоубиство

Сцена

Контроверзниот фотограф Дејвид Хамилтон изврши самоубиство

Британскиот фотограф Дејвид Хамилтон синоќа се самоуби во неговиот дом во Париз. 

Хамилтон (83), чии фотографии од голи и разголени девојки беа објавувани од познати модни списанија, поголемиот дел од животот го мина во Париз.

Тој бил пронајден во несвест од страна на негов сосед, кој повикал брза помош.

Лекарите, кои до телото пронашле лекарства, утвредиле дека Хамилтон има „срцев и респираторен застој“.

Еден час подоцна е констатирана негова смрт, која настанала како последица на предозираност со медикаменти.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.