//
Следи нѐ
To Top

Сара Џесика Паркер повторно би го искусила раѓањето на синот Џејмс

Познатата глумица Сара Џесика Паркер беше прашана кој момент би сакала да го повтори во нејзиниот живот. 

Гордата мајка на три деца одговори дека тоа е само една работа – раѓањето на нејзиниот син Џејмс Вилки.

реклама

– Кога би можела да повторам еден момент во мојот живот, тоа би било раѓањето на моето дете. Родив само еднаш. Ќе родев повеќе пати да можев, истакна 51-годишната глумица.

Сара и нејзиниот сопруг Метју Бродерик пробуваа да добијат уште едно дете по раѓањето на првиот син, но глумицата се бореше со неплодност.

Двојката ги доби близнаците Марион и Табитх со помош на сурогат мајка во јуни 2009 година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: