Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОЖАР ВО АЕРОДРОМ: Од експлозија на мала плинска боца – целосно опожарен стан

Вести

ПОЖАР ВО АЕРОДРОМ: Од експлозија на мала плинска боца – целосно опожарен стан

Експлозија на мала плинска боца за варење кафе синоќа предизвикала пожар во стан на булевар “Јане Сандански“, во кој тој е целосно опожарен, а 72-годишната Т.З се здобила со изгореници по нозете.

Таа, како што соопшти МВР, со возило на Итната медицинска помош била пренесена во ГОБ „Св.Наум Охридски“, а оттаму во УЦ – „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани изгореници од втор степен на долните екстремитети и била задржана на натамошно лекување.

Пожарот синоќа во 20:45 часот во ЕИК-Скопје го пријавила С.М, а во 22:30 часот бил целосно изгаснат од страна на екипа на БППЗ-Скопје.

Увид ќе се изврши во текот на денешниот ден.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.