fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГО РАСПЛАКА СВЕТОТ: Погледнете ја божиќната реклама на „Епл“ (ВИДЕО)

Видео

ГО РАСПЛАКА СВЕТОТ: Погледнете ја божиќната реклама на „Епл“ (ВИДЕО)

Американскиот информатички гигант „Епл“ објави нова реклама по повод претстојните божиќни и новогодишни празници, која расплака многу луѓе ширум целиот свет.

Рекламата се вика „Празникот на Франкештајн“. Франкенштајн, чии лик во рекламата го игра Бред Гарет, е човек од кого се плашат локалните жители.  Но, тој сака да се дружи и на Божик оди плоштадот во неговото селото и под украсената елка почнува да пее песна.

Во почетокот сите го гледат со голем страв, се додека со него не почнува да пее и едно девојче. Наското сите пејат, а очите на Франкештајн се полни со солзи.

Секако, во прв план на рекламата е Ајфон, а екипата која стои зад сето ова порачува: „Отворете ги срцата за сите“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.