//
Следи нѐ
To Top

ГО РАСПЛАКА СВЕТОТ: Погледнете ја божиќната реклама на „Епл“ (ВИДЕО)

Американскиот информатички гигант „Епл“ објави нова реклама по повод претстојните божиќни и новогодишни празници, која расплака многу луѓе ширум целиот свет.

Рекламата се вика „Празникот на Франкештајн“. Франкенштајн, чии лик во рекламата го игра Бред Гарет, е човек од кого се плашат локалните жители.  Но, тој сака да се дружи и на Божик оди плоштадот во неговото селото и под украсената елка почнува да пее песна.

реклама

Во почетокот сите го гледат со голем страв, се додека со него не почнува да пее и едно девојче. Наското сите пејат, а очите на Франкештајн се полни со солзи.

Секако, во прв план на рекламата е Ајфон, а екипата која стои зад сето ова порачува: „Отворете ги срцата за сите“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: