//
Следи нѐ
To Top

ТВИТЕР И СЕ ИЗНАСМЕА НА ИВАНКА ТРАМП: „Среќен роденден на моето 8-месечно бебе!“

Постарата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп стана предмет на потсев на Твитер, откако на социјалната мрежа сподели фотографии од нејзиниот осуммесечен син си кои му „го честиташе роденденот“.

– Не можам да верувам дека Теодор денес има осум месеци. Среќен роденден, мое мало меченце, напиша 38-годишната Иванка под фотографија на бебето, што покрена потсмев и лавна зајадливи коментари на твитерџиите.

реклама

– Така не функционираат родендените, и порача една корисничка на Твитер.

– Се надевам дека ќе ужива во вториот роденден за четири месеци, додаде друга.

133457446

– Секако, во право сте! Но, во првата година од животот на бебето треба роденденот треба да се слави секој месец, одговори на пораките Иванка, но судејќи според понатамошната дискусија со ова „оправдување“ не успеа да се извлече.

На објавата имаше и вулгарности, но тие твитови набрзо беа избришани.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: