Следи нѐ
To Top

Внимавајте што правите: Инстаграм ќе ве „издаде“ кај пријателите

На Инстаграм од неодамна може да им се испраќаат „еднократни“ пораки на пријателите, кои кога примателот еднаш ќе ги прочита, тие исчезнуваат.

Но, ако мислевте дека пораката ќе можете да ја зачувате „скриншот“ и дека за тоа никој нема да ја знае, сте се излажале.

реклама

Имено, инстраграм во таков случај веднаш го извествува испраќачот дека сте ја зачувале пораката и дека може да се најде во непријатна ситуација ако станува збор за содржина која никој освен вас не треба да ја види.

Добра работа е тоа што е само за пораки, а не и за јавни приказни за Инстаграм кои траат 24 часа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијаноември 29, 2016
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијаноември 29, 2016
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијаноември 29, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.