Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВО ХРВАТСКА: Водопад што „тече“ нагоре (ВИДЕО)

Видео

ВО ХРВАТСКА: Водопад што „тече“ нагоре (ВИДЕО)

Видео снимка на хрватскиот водопадот Крчиќ, кој под влијание на силни удари на ветрот „тече нагоре“, стана хит на интернет.

„Водопад и одолева на гравитацијата“, е насловот на текстот објавен во рубриката специјализирана за туризам на страницата „Јаху Лајфстајл“, каде авторката детално објаснува каде точно се наоѓа Крчиќ и зошто вреди да се посети Националниот парк „Крка“.

– Ова е единствен водопад кој не тече цела година, во текот на летото пресушува, зимите може да се види како водата паѓа од 22 метри височина со сета во својата убавина. Хрватска е топ дестинација кога се во прашање водопадите, а голем број луѓе секоја година ги посетуваат и Плитвичките Езера, пишува авторката со објаснување дека силниот ветер ги подига капките на Крчиќ, со што се добива  впечаток дека „водопадот тече кон небото“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.