//
Следи нѐ
To Top

НОВ ИНТЕРНЕТ ПРЕДИЗВИК: Направи „селфи акт“, но цензурирајте го со својот прст

Јапонски „селфи фанатици“ започнаа нов оригинален, но по малку и бизарен интернет предизвик, кој вели – сликајте се себеси голи, но така што интимните делови од телото да бидат прекриени со еден прст.

Се потекна од јапонската уметница Ејми Дејвисон, која дури и постави видео упатство на каналот Јутуб. Таа дури и приложи скица за постапката.

реклама

Многу нејзини сонародници го прифатија тој предизвик, и сега тоа се шири како „вирус“ онлајн.

Сепак, оваа идеја доби и контроверзна димензија, бидејќи на социјалните мрежи има и малолетни лица, за кои таа е апсолутно несоодветна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: