Следи нѐ
To Top

ТРАГЕДИЈА: Двегодишно девојче во Јажинце починало отакако се лизнало на мраз

Двегодишно девојче од селото Јажинце, општина Јегуновце, починало како последица на несреќен случај додека играло околу чешмата во дворот од нејзината куќа во селото, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Трагедијата се случила денеска пред 13 часот додека девојчето играло околу чешмата во дворот од семејната куќа при што се лизнало на мразот и паднало по што почнало обилно да крвари од главата.

реклама

Нејзините најблиски веднаш со возило се упатиле кон Тетово да го донесат тешко повреденото девојче во клиничката болница каде пристигнале околу 13 часот, но за жал лекарите само можеле да ја констатираат смртта. Во координација и консултација со јавен обвинител телото било предадено на семејството, а настанот е заведен како несреќен случај рече Јосифовски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Земјотрес утрово почувствуван во Велес

  Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка сакала денеска е почуствуван во Велес и околината. реклама

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • Најстудено во Битола минус осум степени

  Најниска температура од минус осум степени утрово се измерени во Битола, минус шест се измерени во Маврово и Лазарополе, минус пет во...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

  Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.