Следи нѐ
To Top

НОВ ИНТЕРНЕТ ПРЕДИЗВИК: Направи „селфи акт“, но цензурирајте го со својот прст

Јапонски „селфи фанатици“ започнаа нов оригинален, но по малку и бизарен интернет предизвик, кој вели – сликајте се себеси голи, но така што интимните делови од телото да бидат прекриени со еден прст.

Се потекна од јапонската уметница Ејми Дејвисон, која дури и постави видео упатство на каналот Јутуб. Таа дури и приложи скица за постапката.

Многу нејзини сонародници го прифатија тој предизвик, и сега тоа се шири како „вирус“ онлајн.

Сепак, оваа идеја доби и контроверзна димензија, бидејќи на социјалните мрежи има и малолетни лица, за кои таа е апсолутно несоодветна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 30, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.