//
Следи нѐ
To Top

БОЖИЌНИ ПОДАРОЦИ: Мажите оваа година најмногу го сакаат „паметниот чадор“

На листата на подароци „кои секој маж ги посакува, но би чувствувал вина доколку би си ги купил самиот“, што традиционално ја изработува „Голдман Сакс“, годинава се најде и „паметниот чадор“.  

Како што објави „Бизнис Инсајдер“, „паметниот чадор“ се најде меѓу најпосакуваните подароци за претстојните божиќни и новогодишни празници, како нешто што треба да го има секој маж кој редовно патува, затоа што овој чадор не можете никако да го загубите или заборавите.

реклама

Чадорот „Киша“, дело на двјаца студенти од хрватскиот град Ријека, има вграден блутут уред и ако неговиот сопственик се оддалечи од него, апликацијата испраќа предупредување до мобилниот телефон.

Чадорот важи за цврст и издржлив и при најсилен ветер, што е докажано и при тестирање на јака бура.

Покрај, „паметниот чадор“ на овогодишната листа на најпосакувани подароци се најдоа и чанта на „Тустинг“, чија цена е 775 долари, „Мекбук“ полнач, но и слика на Бернард Бафет, која чини 200.000 долари, како и фотографии со автограми на членовите на легендарните „Битлси“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 1, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: