Поврзи се со нас

Популарно.мк

Кралица Елизабета го чека шестото правнуче

Сцена

Кралица Елизабета го чека шестото правнуче

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, Зара Тиндал ќе роди второ дете, соопштија официјални лица од Кралксата палата во Лондон.

Кралицата Елизабета Втора (90) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95) веќе имаат пет правнуци, а новиот член на кралското семејство го очекуваат на пролет.

Зара и нејзиниот сопруг, рагбистот Мајк Тиндал, пред две години ја добија ќерката Мија.

Зара Тиндал, која е шампионка во коњичкиот спорт, додека се натпреваруваше го користеше моминското презиме Филипс, додека од минатата година го зеде презимето на сопругот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.