//
Следи нѐ
To Top

Кралица Елизабета го чека шестото правнуче

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, Зара Тиндал ќе роди второ дете, соопштија официјални лица од Кралксата палата во Лондон.

Кралицата Елизабета Втора (90) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95) веќе имаат пет правнуци, а новиот член на кралското семејство го очекуваат на пролет.

реклама

Зара и нејзиниот сопруг, рагбистот Мајк Тиндал, пред две години ја добија ќерката Мија.

Зара Тиндал, која е шампионка во коњичкиот спорт, додека се натпреваруваше го користеше моминското презиме Филипс, додека од минатата година го зеде презимето на сопругот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: