Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Диџејот Игор Гарниер вечерва во ноќниот клуб ХО

МК Сцена

Диџејот Игор Гарниер вечерва во ноќниот клуб ХО

Игор Гарниер од Белград е музички продуцент, диџеј, композитор и аранжер. Уште од 2005 година активно се занимава со електронската музика.

Веднаш после вториот издаден албум во 2012 -„Love is Taking Control“ отвора и своја издавачка куќа „Watermelon Recordings“.

Соработува со повеќето светски и балкански имиња, а во 2012 година дава директна поддршка на песната „You Can Take My Breath“ на еден од најпознатите светски транс диџеи и продуценти – #DashBerlin.

Има издадено повеќе сопствени албуми, како и повеќе препознатливи ремикси кои моментално се пуштаат насекаде во светот на радио и ТВ, како и во клубови и на фестивали.

Вечерва Гарниер гостува во Скопје, во ноќниот клуб ХО.

ИГОР ГАРНИЕР, овој #петок во XO – eXtraOrdinary!

17

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.