//
Следи нѐ
To Top

ОВАЦИИ ВО МНТ: Македонците воодушевени од предновогодишниот концерт на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Вчеравечер во МНТ се одржа првиот од најавените 4 концерти на најпопуларниот машки изведувач во регионот, Жељко Јоксимовиќ.

Од првата до последната џез или свинг варијанта на веќе познатите поп, рок и фолк песни, публиката возбудено го наградуваше со аплауз трудот на Јоксимовиќ.

реклама

Полната сала беше доказ дека Жељко Јоксимовиќ успева во намерата предновогодишно да ги разубави македонските денови.

unspecified-1 unspecified unspecified2
<
>

Со повеќе од 40 музичари на сцена, нешто повеќе од час и половина и 24-те песни со нов аранжман, публиката уживаше еден сосема поинаков концерт во интимната атмосфера на театарот.

A video posted by Gjorgi Selkov (@selkovg) on

Остануваат да се реализираат уште 3 концерти од проектот на Јоксимовиќ, насловен „Два света“. Стартот и на останатите три концерти е 20.30.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: