Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Ролинг Стоунс“ објави албум после 11 години

Шоубиз

„Ролинг Стоунс“ објави албум после 11 години

Групата „Ролинг Стоунс“ после 11 години објави нов студиски албум „Blue & Lonesome“ составен од 12 блуз песни.

„Стоунси“ влегоа во студиото со идеја да снимат рок албум, но вежбајќи ги блуз песните, одлучиле да одат по друга патека и за само три дена снимиле блуз албум.

– Тоа беше супер брзо и навистина многу забавно да се направи нешто така брзо. Немаше време што било да се анализира, да се размислува и доснимува. Јас не знаев дали е добро тоа што го направивме, работевме брзо и на крајот кога преслушавме, ги искористивме сите песни, изјави Мик Џегер.

Бендот, албумот го сними во „British Grov Studios“ во западен Лондон, а на него се наоѓаат обрабоени песните на Џими Рид, Литл Волтер, Еди Тејлор и други.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.