fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со температура до 9 степени

Вести

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со температура до 9 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до нула, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје слично време со температура од минус четири до шест степени.

И во наредните денови ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури. Во поголем дел од земјата ќе има мала до умерена облачност, а во јужните делови повремено значително облачно.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.