//
Следи нѐ
To Top

ПОГЛЕДНЕТЕ: Ова е најстрашниот базен во светот!

„Хубертус“ хотелот во Тирол во Италија е дом на еден од најневеројатните базени во светот. 

Базенот долг 25 метри кој се наоѓа овде е практично ремек дело на архитектурата и е вистинско чудо, бидејќи се наоѓа на 12 метри висина височина и има стаклено дно.

реклама

alpin_panorama_hotel_hubertus_aussenansicht_daemmerung_131

Базенот има врвен поглед кон планинскиот венец Доломит, а дело е на архитектонското студио Ноа и содржи слатка вода.

Неговите станици се изработени од стаклен панел, како неговото дно, па со самото тоа не е наменет за оние кои патат од вртоглавица или имаат страв од висина.

alpin_panorama_hotel_hubertus_skypool_81

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 3, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 3, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 3, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: