//
Следи нѐ
To Top

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај охридскиот аеродром

Жител на струшкото село Мороишта го загуби животот во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на магистралниот пат во близина на охридскиот аеродром.

СВР Охрид ја потврди информацијата, со појаснување дека станува збор за лице на 37-годишна возраст што настрадало при излетување на возило од патот.

реклама

Причините што ја предизвикале несреќата ќе ги утврди истрагата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: