Следи нѐ
To Top

Дејвид и Викторија Бекам ја продаваат вилата во Лос Анџелес бидејќи им е мала

Иако луксузната вила на семејството Бекам во Лос Анџелес има прекрасен поглед и базен, Дејвид и Викторија се одлучиле да ја продадат, бидејќи била премногу мала и нема доволно простор за фудбал. Сега сакаат да купат нова и поголема вила. 

Дејвид и Викторија Бекам веќе девет години живеат во Лос Анџелес, а славната двојка планира да купи нова недвижност, бидејќи сегашниот дом им е премногу тесен.

реклама

Брачната двојка во САД живеат на лусузен имот кој се протега на 5.000 метри квадратни, а вилата која ја купиле за 14 милиони долари зазема околу 1.200 метри квадратни.

На имотот се наоѓа и голем базен, но тоа што му недостасува на Бекам е фудбалски терен, поради што сега сакаат да го продадат својот дом.

– Немаат место за игралиште, па децата мора да одат кај Гордон Ремси или Елтон Џон кога сакаат да играат фудбал” – рекол неименуван извор близок на семејството Бекам, додавајќи дека славната двојка сега бара куќа која ќе ги задоволи сите нивни критериуми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

 • Почина актерката Милена Дравиќ

  Актерката Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград на 79 години, по тешко боледување, јави Танјуг. реклама

  Информативна Редакцијадекември 6, 2016
 • Нова венчавка во британското кралско семејство

  Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со...

  Информативна Редакцијадекември 6, 2016
 • Најавен холограм-настап на Ејми Вајнхаус

  Обожавателите на починатата пејачка Ејми Вајнхаус, која почина 2011 година, на 27-годишна возраст, ќе можат да ја видат повторно на концертна...

  Информативна Редакцијадекември 6, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.