fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Капитол моќ прославува три години постоење!

МК Сцена

Капитол моќ прославува три години постоење!

Пред 3 години, Капитол Мол ги отвори вратите за сите со цел да ги задоволи разновидните вкусови на свлоите посетители.

Во топол амбиент заштитен од надворешните временски улови во сите сезони, посетителите можат со сигурност да уживаат во шопингот кој го нудат бројните продавници во центарот.

Прославувајќи 3 години присуство на македонскиот пазар, скопскиот трговски центар Капитол Мол ќе го одбележи својот 3ти роденден со тридневна програма за своите потрошувачи.

Започнувајќи од 10.12.2016, сабота, до 12.12.2016, понеделник, ќе биде организирана 3 дневна забава, насловена како „3 level party“, исполнета со бројни изненадувања и уживања. Капитол Мол е лоциран во една од најурбаните населби во Скопје, во Општина Аеродром, на површина од 12.500 м2 наменети за шопинг и целодневно уживање на целото семејство.

На 3 ката ќе се организираат низа активности меѓу кои и настапи на Brass Brothers и Sarah Macе, ДЈ Панчо и Димитар Андоновски. Покрај одличниот репертоар на македонска музика во шопинг молот, ќе настапат и Dј Кире, Dј Мац и DJ Синиша, а како дополнување на музичката синергија, се и многубројните изненадувања кои ќе бидат дел од одбележувањето на роденденот заедно со посетителите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.