//
Следи нѐ
To Top

ЗАБАВИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Нокаут во петок на „афтерворк“ во Дежаву

Најпознатите забави во Скопје продолжуваат! Овој петок на „афтерворк“ журката во познатото скопско кафуле „Дежаву“ настапува македонската група „Нокаут“!

Тие, освен новите песни од нивниот репертоар, ќе ги забавуваат присутните гости и со старите добропознати хитови.

реклама

Дежаву, на овој начин покажува дека и покрај забраната за емитување на македонска музика, дава поддршка на македонските групи во афирмацијата и промовирањето на македонската музика.

Забавата ќе продолжи со диџеј Златко.

Вашето присуство можете да го резервирате на телефоните 076-304-009 и 078-242-536.

Крстарењето продолжува!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: