//
Следи нѐ
To Top

МАРКО БОШЊАК СО ПЕСНА НА МАКЕДОНСКИ: Сите солзи нека станат насмевки (ВИДЕО)

Марко Бошњак, победникот на ланската сезона на “Пинк ѕвездички” ја сними својата прва песничка и тоа на македонски јазик, пишува ТВ Пакет.

Песната се вика “Ние децата”, а Марко ја отпеа заедно со хорот на Златното славејче и ја промовираше на годинешново издание на фестивалот.

реклама

Во продолжение слушнете ја песничката на Марко, која носи голема поука и која изобилува со емоција како секоја изведба на Бошњак.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: