fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАРКО БОШЊАК СО ПЕСНА НА МАКЕДОНСКИ: Сите солзи нека станат насмевки (ВИДЕО)

МК Сцена

МАРКО БОШЊАК СО ПЕСНА НА МАКЕДОНСКИ: Сите солзи нека станат насмевки (ВИДЕО)

Марко Бошњак, победникот на ланската сезона на “Пинк ѕвездички” ја сними својата прва песничка и тоа на македонски јазик, пишува ТВ Пакет.

Песната се вика “Ние децата”, а Марко ја отпеа заедно со хорот на Златното славејче и ја промовираше на годинешново издание на фестивалот.

Во продолжение слушнете ја песничката на Марко, која носи голема поука и која изобилува со емоција како секоја изведба на Бошњак.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.