//
Следи нѐ
To Top

Наместо брак десетгодишен договор за врска

Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо за брак да се одлучат за десетгодишен договор за врска, пишува „Индепендент“.

Паровите, кои ќе се одлучат за десетгодишен договор, наместо за бракот до крајот на животот, подобро ја договараат поделбата на работите, особено на финансиите и повторно ја разгледуваат својата иднина по истекот на договорот.

реклама

Ваквите договори, според мислењето на експерите би ги спречиле незгодните бракоразводни парници, кои се најмногубројни токму на десетгодишнината од бракот.

Десетогодишниот договор за врска би бил најдоброто решение за паровите, кои ја игнорираат статистиката и работите ги препушаат на случајот. Голем број парови, всушност, како што велат брачните советници не веруваат дека во нивниот случај може да дојде до развод на бракот, ниту си дават време да размислат и да се обидат да го решат проблемот, кога ќе дојде до него.

Повеќето парови остануваат во брак поради децата, поради другите луѓе или едноставно завршуваат како најголеми непријатели за време на бракоразводната парница, со оглед на тоа дека не ги исполнуваат ветувањата за заеднички живот „додека смртта не ги раздели“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 8, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 8, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 8, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: