fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бојата на 2017 година е светлозелената!

Занимливости

Бојата на 2017 година е светлозелената!

Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната 2017 вчера беше избрано „Зеленилото” (Greenery).

Овој избор влијае на тенденциите и трендовите во модата и новите eнтериери за годината што следи. Овојпат, повикот за враќање кон природата си го направи своето…

Наредната година ќе биде во знакот на светлозелената, или природната заситена зелена боја со јасни жолти примеси, којашто потсеќа на пресна тревичка напролет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.