//
Следи нѐ
To Top

Денеска завршува предизборната кампања, утре молк, во недела на гласање

Партиите и коалициите кои учествуваат на предвремените парламентарни избори денеска ја завршуваат изборната кампања со презентација на нивната изборна програма пред граѓаните.

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Крушево и Прилеп, а Коалицијата „За живот во Македонија“ ќе има митинг во скопската општина Гази Баба.

реклама

Коалицијата за промени и правда предводена од Демократскиот сојуз ќе одржи митинг на плоштадот во „Лептокарија“, а Коалицијата „ВМРО за Македонија“ ќе има средба со граѓани во Општина Прилеп и митинг во Битола.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: