//
Следи нѐ
To Top

На повидок нова кралска венчавка?!

Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се почести се гласините дека на повидок е нова кралска венчавка.

Има многу показатели кои говорат во прилог на тоа дека свршувачката на британскиот принц Хари и актерката Маркл ќе се случи до крајот на годината, а колумнист на „Гардијан“ претпоставува дека е можно оти и оваа бомба кралицата да ја соопшти при годишното телевизиско обраќање помеѓу информациите за посетите на институциите и градините.

реклама

Во прилог на ваквите гласини се наведува и тоа што двојката носи идентични белегзии, а меган Маркл стави и гердан со буквите М и Х, која, како што тврдат медиумите, чини 240 долари. Исто така, за време на престојот во Лондон, Маркл отседна во палатата Кенсингтон.

Некои извори тврдат дека и кралицата дала благослов за венчавката.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 9, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 9, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 9, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: