//
Следи нѐ
To Top

На повидок нова кралска венчавка?!

Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се почести се гласините дека на повидок е нова кралска венчавка.

Има многу показатели кои говорат во прилог на тоа дека свршувачката на британскиот принц Хари и актерката Маркл ќе се случи до крајот на годината, а колумнист на „Гардијан“ претпоставува дека е можно оти и оваа бомба кралицата да ја соопшти при годишното телевизиско обраќање помеѓу информациите за посетите на институциите и градините.

реклама

Во прилог на ваквите гласини се наведува и тоа што двојката носи идентични белегзии, а меган Маркл стави и гердан со буквите М и Х, која, како што тврдат медиумите, чини 240 долари. Исто така, за време на престојот во Лондон, Маркл отседна во палатата Кенсингтон.

Некои извори тврдат дека и кралицата дала благослов за венчавката.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: