Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тајзи ја „вози“ новата песна во латино ритам (ВИДЕО)

МК Сцена

Тајзи ја „вози“ новата песна во латино ритам (ВИДЕО)

Откако пред две недели Тајзи ја промовираше песната „Вози“ на српски јазик, деновиве реши да ја пушти и македонската верзија која звучи како сосема различна песна.

Македонската верзија е авторско дело на Лазар Цветковски, со текст на Тајзи и е во латино ритам.

За кратко време, пејачот ветува нов македонски хит и тоа токму на неговиот роденден на 21 декември. До излегувањето на новата песна, останува да ја преслушаме „Вози“ во нов ритам.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.