Поврзи се со нас

Популарно.мк

Меѓународен ден на човекови права

Актуелно

Меѓународен ден на човекови права

Под слоганот „Застани во одбрана на нечии права“, денеска во земјите членки на Обединетите нации се одбележува 10 Декември-Меѓународниот ден на човекови права. 

Одбележувањето на Меѓународниот ден на човекови права се одржува секоја година и е проследен со повеќе настани за подигнување на свеста за унпаредување на човековите права.

Македонското здружение за заштита при работа го спроведува проектот „Зајакнување на партнерствата на граѓанското општество и државните институции во унапредување на правото за безбедна и здрава работна средина – Основно човеково право“.  Проект е финансиран од Европската унија преку грантова шема European Instrument for Democracy and Human Rights.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.