//
Следи нѐ
To Top

Во Дубровник ќе се снима трилогија за „Робин Худ“

Во Дубровник во тек е поставување на кулисите за филмот „Робин Худ: Ориџинс“, чие снимање почнува во втората половина на февруари 2017 година.

Станува збор за трилогија во која Дубровник ќе го претставува средновековниот град Нотингем, а снимањето ќе се одвива на Страдун, кај Катедралата, во подножјето на тврдината Минчета која е симбол на градот.

реклама

Буџетот за првото продолжение на овој филм изнесува 90 милиони долари, додека за маркетинг и промоција се планирани уште 100 милиони долари, пренесе Хина.

Како што се најавува, во Дубровник ќе пристигнат и неколкумина оскаровци, меѓу кои се Џејми Фокс. Робин Худ ќе го глуми Тарон Еџертон, додека улогата на Марион и припадна на Ирката Ева Хевсон.

Како продуцент во филмот учествува и славниот актер Леонардо ди Каприо.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 11, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: