Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За разводот на Бред и Анџелина виновна босанката Арминка Хелиќ

Шоубиз

За разводот на Бред и Анџелина виновна босанката Арминка Хелиќ

Причината за нарушените односи меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли биле британската политичарка Арминка Хелиќ (48), која имала потекло од Грачаница, крај Тузла, и британката Клое Далтон (37), пишуваат британските таблоиди.

Тие се советнички на Анџелина, кои Бред Пит веќе не можел да ги поднесува, бидејќи не се одвојувале од неговата сопруга, па тој со неа веќе не можел ни да позборува на само.

Персоналот кој работел кај  холивудската двојка, наводно, двете жени ги нарекувал вештерките кои ја маѓепсаа Анџелина.

Бред побарал постапката на разводот меѓу него и Анџелина да биде таен, но судот го отфрлил барањето. Актерот побарал и документите за грижата над шесте деца да бидат тајни. Во моментов грижата за децата ја има Анџелина, а Бред сака таа грижа да биде заедничка.

Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина го обвинила својот сопруг за злоставување на синот Мадокс само за да може да ја добие работата во Обединетите нации и да се пресели во Лондон, а тоа ќе го можела само доколку ја имала грижата за децата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.