//
Следи нѐ
To Top

Приведено едно лице поради изборни нерегуларности

Во полициската станица Ѓ. Петров приведено е лицето З.Д., поради фотографирање на гласачкото ливче со мобилен телефон на гласачко место 2556 во ДСУ Кочо Рацин. Гласањето било прекинато од 08:25 до 08:35 часот, пренесува Призма.

Околу 09:00 ч. во Валандово на гласачко место 0281 (Кино Валандово) З.П. од Валандово при гласање со мобилен телефон го фотографирал гласачкото ливче по што се оддалечил во непознат правец.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: