fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Приведено едно лице поради изборни нерегуларности

Вести

Приведено едно лице поради изборни нерегуларности

Во полициската станица Ѓ. Петров приведено е лицето З.Д., поради фотографирање на гласачкото ливче со мобилен телефон на гласачко место 2556 во ДСУ Кочо Рацин. Гласањето било прекинато од 08:25 до 08:35 часот, пренесува Призма.

Околу 09:00 ч. во Валандово на гласачко место 0281 (Кино Валандово) З.П. од Валандово при гласање со мобилен телефон го фотографирал гласачкото ливче по што се оддалечил во непознат правец.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.