fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончев ден со температура до 20 степени

Вести

Сончев ден со температура до 20 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, во јужните и југозападните делови ќе има мала до умерена облачност и слаб северен ветер. Претпладне по некои котлини ќе има слаба магла. Минималната температура ќе изнесува минус шест степени, а дневната ќе достигне до 20 степени целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Во понеделник и вторник ќе има продор на студена воздушна маса што ќе услови засилен северен ветер, на места провејување на слаб снег и позначително опаѓање на температурата.

Во понеделник максималната температура ќе се движи од 6 до 12, а од вторник до четврток од 2 до 9 степени. Утринските температури во понеделник и вторник ќе се движат од -4 до 4 степени, а потоа поради разведрувањето ќе опаднат и ќе бидат во интервала од -9 до 0 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.