//
Следи нѐ
To Top

Споредба на излезноста на изборите во 2014 и 2016 година

Потсетуваме според Државната изборна комисија до 13 часот на гласање излегле 34,43 проценти од вкупните гласачи – само за споредба на изборите во 2014 година ова е зголемување за околу 4 процентни поени.

Тогаш до 13 часот гласаа 30,74 проценти од гласачите.

реклама

Споредбено со парламентарните избори во 2014 година и 2016 година по изборни едници, разликата е следна:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: