//
Следи нѐ
To Top

СДСМ тврди дека со ВМРО-ДПМНЕ освоиле по 51 пратенички мандат

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) рано изутринава (04:35) соопшти дека  согласно резултатите од нивниот аналитички центар на партијата, бројот на освоени мандати на СДСМ е 51 и оти ВМРО-ДПМНЕ освоиле, исто така, 51 мандат.

– Мнозинството граѓани на вчерашните парламентарни избори гласаше за промени. Таквата волја на граѓаните стана евидентна и покрај бројните примери на притисоци, заплашување и купување гласови, се вели во соопштението.

реклама

Според СДСМ, „шпекулациите со изборните резултати кои ги прави Собранието на РМ на својата веб страна е спротивно на закон“. Собранието нема никава улога во изборниот процес, наведува СДСМ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: