//
Следи нѐ
To Top

Најдолго досега регистрирано патување со такси (ФОТО)

Возач на „Убер“ постигна рекорд на досега најдолго регистрирано возење во историјата на компанијата.

Возачот Џенис Роџерс се јавил на повик на една жена која нарача такси возило и со него минала дури 397 милји од Вилијамсбург во американската сојузна држава Вирџинија до Бруклин во Њујорк, за да го посети нејзиното момче.

реклама

Возењето вљубената жена ја чинело 294 долари и траело осум часа.

Роџерс изјави дека жената не барала паузи за тоалет во текот на целото патување. Откако го видела нејзиното момче на кусо, таа о истиот возач се вратила назад во Вирџинија.

– Таа не беше премногу возбудена што ќе го види момчето. Таа изгледаше уморно и спиеше во текот на целиот пат, раскажа возачот на „Убер“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 13, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 13, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 13, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: