Поврзи се со нас

Популарно.мк

Смртни закани за семејството на Зајн Малик

Шоубиз

Смртни закани за семејството на Зајн Малик

Семејството на поранешниот член на „One Direction“ Зајн Малик доби закани со смрт заради фотографиите кои на социјалните мрежи ги објави неговата сестра.

На фотографиите се наоѓа божиќно дрвце што ги разлути припадниците на исламската вера, кои семејството го нарекоа срам за исламот.

Семејството на младиот пејач е мешано, од католичко и муслиманско потекло па ги слават сите католички и муслимански празници и ги почитуваат обичаите на двете религии.

Зајн и неговото семејство се уште не се огласиле.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.