//
Следи нѐ
To Top

Смртни закани за семејството на Зајн Малик

Семејството на поранешниот член на „One Direction“ Зајн Малик доби закани со смрт заради фотографиите кои на социјалните мрежи ги објави неговата сестра.

На фотографиите се наоѓа божиќно дрвце што ги разлути припадниците на исламската вера, кои семејството го нарекоа срам за исламот.

реклама

Семејството на младиот пејач е мешано, од католичко и муслиманско потекло па ги слават сите католички и муслимански празници и ги почитуваат обичаите на двете религии.

Зајн и неговото семејство се уште не се огласиле.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: