//
Следи нѐ
To Top

Чеси сакале одмор во Ница, а завршиле во Ниш

Четворица млади Чеси се упатиле на одмор во Ница, но по грешка завршиле во Ниш во Србија, пишуваат чешките и словачките медиуми.

Организаторите на нивнот краток предбожикен одмор во Франција ги збуни новата линија на компанијата Рајанер Братислава – Ниш, и поради сличните имиња на двата града, резервирале авионски билет за лет во Србија.

реклама

Рајанер во Словачка рекламира продолжени викенди во Ниш и редовни летови од 31 октомври.

Двете двојки од Чешка наместо сонце во Ница, вчера ги дочека облачно небо во градот Ниш на јужниот дел на Србија, и со неверување го прашале екипжот на Рајанер, зошто не се во Франција, изјави денеска за словенечкиот портал Topky.sk еден од членовите на екипажот.

Чесите во Ница имале резервирано хотел и изнајмен автомобил, но во Ниш ќе останат се до петок, затоа што тогаш имаат лет за Братислава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 14, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 14, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 14, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: