Поврзи се со нас

Популарно.мк

Најзгодната жена на светот позирала гола за секси календар за 2017 година

Шоубиз

Најзгодната жена на светот позирала гола за секси календар за 2017 година

Британската манекенка и глумица Кели Брук ќе ги израдува своите обожаватели со календар за 2017 година, а судејќи според првите фотографии кои ги објавила на Инстаграм, нема сомнеж дека нејзините фанови ги очекува вистинско воодушевување.

Имено, Кели објавила неколку фотографии на кои позира или топлес или во минијатурни бикини, со што уште еднаш ја потврди титулата неприкосновен секс симбол.

Кон средината на оваа година Кели е прогласена  од страна на научници за жена со совршено тело.

Таа според оценките на научниците е опишана како жена со совршена фигура, бидејќи е висока 168 сантиметри, а нејзините мерки се 99-63-91. Значајно е и тоа што Кели е целосно природна убавица и никогаш немала естетска корекција.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.