//
Следи нѐ
To Top

Џулија Робертс првпат ќе глуми во телевизиска серија

Американската „оскаровка“ и една од најпопуларните филмски ѕвезди, Џулија Робертс првпат во својата кариера ќе игра како телевизиска глумица.

Таа ја прифати главната улога во телевизиската адаптација на романот „Денес ќе биде поинаку“ на авторката Марија Семпл. Робертс ќе го игра ликот на Елеонора Флуд, која се обидува да ги реши сите проблеми кои ги одложувала.

реклама

Инаку, Џулија Робертс често се појавувала во различни ТВ емисии, но ова ќе биде првпат да глуми во телевизиска серија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: