//
Следи нѐ
To Top

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Мажите сакаат жени со стомаче

Понекогаш истражувањата можат да не однесат во депресија, но овој пат приказната е поинаква.

За време на Божик доаѓаат добри вести од порталот „Фир Рејтед“, кој спроведе едно истражување за тоа какво тело најмногу ги привлекуваат луѓето – слабо, „обично“, мускулесто или заоблено,

реклама

Во истражувањето учествувале две илјади луѓе, а резултатите се категоризирани врз основа на возраста, полот и сексуалната ориентација.

Резултатите покажаа дека геј мажите имаат најголеми барања, преферираат силни и „стегнати“ тела. Жените, од друга страна, таквите тела не ги ставаат на прво место, а ако се верува на резултатите, тие бараат „обични“ мажи – ни близу на оние кои изгледаат како главните ликови на романтичните комедии.

Жените со хомосексуалната ориентација исто така, преферираат „обични“ жени – ниту претерано фит, ниту тело на Софија Вергара, само обични жени.

Жените од хетеросексуалната ориентација ќе може најмногу да се израдуваат, затоа што ова истражување покажува дека дури 48 отсто од мажите преферираат жени со облини – конкетно сакаат жени кои имаат стомаче.

Што да се каже? Замрзнете го членството во фитнес клубовите, фрлете ги ДВД-та со вежби и уживајте во празниците.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 19, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: