//
Следи нѐ
To Top

МАЖИ ПРОЧИТАЈТЕ: Времето на бради одмина

Иако на модата на големи бради од многу одамна се предвидува крајот, изгледа дека сега навистина заврши таа мода. Експертите прогнозираат дека набрзо целосно ќе излезе од мода.

Многу славни личности поставија мода на носење бради. Но според експертите, мажите носат се пократки бради, а хипстерските бради се се помалку популарни.

реклама

Некои најпознати светски имиња носат бради. Така на пример Џејми Дорнан или Адриан Тарнер се на врвот на списокот на Гламур магазин на „10 најсекси мажи во светот“.

Факт е дека осум од десет од мажите имаат брада, па се поставува прашањето: „Што се променило?“ „Очигледно е модата на „големи бради“ поминува. Нова опција е стрежена кратка брада, вели Лојд Хјуз, креативен директор на брендот men-u, додавајќи дека таа мода ќе продолжи и дека во 2017 година и повторно ќе биде во мода мазното лице.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 22, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: