//
Следи нѐ
To Top

Божикен џемпер со вредност од 30.000 долари

Во светот на модата се појави таканаречениот „Грд празничен џемпер“ со вредност од 30.000 долари, украсен со 24.274 сваровски кристали. 

Изработен од од страна на брендот „Типси Елвс“ во соработка со „Сваровски“.

реклама

Неколку лица цели 52 часа рачно го декорирале со кристали овој празничен џемпер кој доаѓа заедно со рамка во која можете да го поставите по завршувањето на празниците.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијадекември 23, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијадекември 23, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијадекември 23, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: