//
Следи нѐ
To Top

АВАНТУРА ВО 360 СТЕПЕНИ: Обиколка на Арктикот од дома (ВИДЕО)

По повеќегодишните рекордно високи температури на Земјата, мразот на Арктикот почна нагласено да се топи.

Изминатово лето арктичкиот Северозападен премин остана без мраз, со што на бродовите им се даде шанса да крстосуваат по едно од најодалечените места на светот.

реклама

Магазинот „Гардијан“, меѓутоа, дојде до еколошки поприфатлива идеја -виртуелна тура по Арктикот на која и Вие ќе можете да и се приклучите и да станете сведок на негативните последици од човековото однесување на Земјата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Creative

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: