Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со умерен северен ветер

Вести

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево со умерен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од седум до 13 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Во недела ќе има зголемување на облачноста, меѓутоа ќе се задржи стабилно со умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе биде без значителни промени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.