Поврзи се со нас

Популарно.мк

Дали Бастил ни ја уништија омилената божиќна песна? (ВИДЕО)

Музика

Дали Бастил ни ја уништија омилената божиќна песна? (ВИДЕО)

Слушнете ја нивната верзија на „All I Want For Christmas Is You“…

Кога се во прашање релативно новите божиќни поп хитови, Мараја Кери е дефинитивно на врвот! Иако песната е објавена во 1994 година, „All I Want For Christmas“ секоја година за време на празниците се враќа на врвот на светските топ листи.

Тоа значи дека сигурно ќе се најде некој кој ќе направи преработка на оваа песна, што секако, нема да ни се допадне.

Немојте да не сфатите погрешно, ги обожаваме Бастил и уживавме на нивниот настап на фестивалот Егзит, но ова едноставно не им требаше.

Групата Бастил настапува на Егзит 2016 / Емилија Стојменовска ПОПУЛАРНО.МК

Не само што ја обработиле песната „All I Want For Christmas“, туку додале и непотребни песни како „The Way It Is“ и „I Believe I Can Fly“! Зашто, побогу, зашто?

Ниту верзијата на песната, ниту нивните божиќни џемпери нѐ импресионираа, што ќе кажете вие?

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.