//
Следи нѐ
To Top

Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер на аеродромот во Петровец

Во пресрет на новогодишните празници денеска Дедо Мраз симболично ќе пристигне со транспортен воен хеликоптер од составот на ВБР на аеродромот „Александар Велики“ во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец.

Припадниците на Воздухопловната бригада (БВР) на АРМ, традиционално организираат церемонија на поделба на новогодишни пакетчиња на децата на загинатите и починати припадници на ВБР и на деца на припадници на ВБР и останатите команди и единици на АРМ и Министерството за одбрана.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: