Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер на аеродромот во Петровец

Вести

Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер на аеродромот во Петровец

Во пресрет на новогодишните празници денеска Дедо Мраз симболично ќе пристигне со транспортен воен хеликоптер од составот на ВБР на аеродромот „Александар Велики“ во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец.

Припадниците на Воздухопловната бригада (БВР) на АРМ, традиционално организираат церемонија на поделба на новогодишни пакетчиња на децата на загинатите и починати припадници на ВБР и на деца на припадници на ВБР и останатите команди и единици на АРМ и Министерството за одбрана.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.