//
Следи нѐ
To Top

Наскоро „шарени“ статуси на Фејсбук

Најголемата социјална мрежа во светот, Фејсбук најави дека планира да воведе нови опции при објавувањето на текстуални статуси на корисниците, што ќе вклучува и можност за избор на боја на позадината на текстот.

Први кои ќе добијат можност да ја користат оваа „шарена опција“ ќе бидат корисниците на паметните уреди со Андорид, а набрзо потоа можноста за „боење“ на позадината на текстовите на статусите ќе имаат и корисниците кои се вклучуваат на Фејсбук преку компјутери и иОС уреди.

реклама

Корисниците на Андроид кои ќе ја добијат опцијата „боење на статусот“. ќе може да изберат од понудата на бои на дното на полето за внесување на текстот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: